Co to jest Piramida Finansowa?

LSN-Piramida-Finansowa

 

 

Piramida Finansowa

 


Zacznijmy więc od informacji zawartych na Wikipedii:

Mechanizm działania piramid finansowych polega na pozyskiwaniu przez ich założycieli jak największej liczby uczestników, którzy – zachęceni obiecywanymi zyskami – wpłacają im pieniądze. W praktyce rzadko są świadczone usługi finansowe.

Organizatorzy namawiają zwykle ich uczestników piramidy finansowej do werbowania kolejnych osób. Z tego powodu piramidy finansowe są z góry skazane na upadek, bowiem system wymaga lawinowego dopływu nowych uczestników, a taka możliwość jest ograniczona. Hipotetyczna piramida, która wymagałaby zwerbowania przez każdego uczestnika sześciu kolejnych, już na dziesiątym jej poziomie musiałaby mieć liczbę uczestników większą o 60% od liczby mieszkańców Polski (38 MLN + (60%) =60 MLN, a na trzynastym poziomie liczbę uczestników znacznie większą od liczby mieszkańców świata[1].

Struktura piramidy finansowej istnieje zatem dopóki suma wycofywanych przez uczestników pieniędzy jest niewielka w stosunku do napływających do systemu nowych środków. Zgodne z ustaleniami wypłaty środków pierwszym uczestnikom piramidy usypiają czujność kolejnych, liczących na rzekomo łatwe, pewne i wysokie zyski. Im bardziej organizatorom udaje się wydłużyć okres nowych wpłat i im więcej ma ona poziomów, tym więcej uczestników jest poszkodowanych w chwili jej upadku – często tracą oni większość lub nawet całość powierzonych środków[1].

Mechanizm ich działania jest jednak często maskowany za pomocą pozornego oferowania inwestycji w określone aktywa (np. nieruchomości, metale szlachetne). Bardzo często zdarza się, że uczestnicy orientują się, że zostali oszukani dopiero wówczas, gdy organizator ma trudność w regulowaniu zobowiązań lub wręcz wtedy, gdy piramida upada[1].

Piramidy finansowe w czystej postaci występują rzadko. Zwykle pojawiają się w krajach, w których instytucje finansowe są słabo rozwinięte, a poziom wiedzy ekonomicznej społeczeństwa jest niewielki[3].


Przykłady w realnym życiu z działania Największych piramid finansowych na świecie:

Pionierem w organizowaniu piramid finansowych był Amerykanin pochodzenia włoskiego Charles Ponzi, który zbudował taką strukturę finansową w Bostonie w 1920 roku. Oszukał swoich klientów na kwotę 15 milionów dolarów. Od jego nazwiska przyjęto alternatywną nazwę używaną na określenie piramidy finansowej – „schemat Ponziego”[2].

Największą piramidą finansową na świecie była piramida Madoffa, stworzona przez Bernarda Madoffa. Jego piramida była elitarną strukturą, ściągającą bogatych inwestorów. Upadła w szczycie kryzysu w 2009 roku. Wówczas liczyła ok. 5 tys. uczestników, którzy wnieśli do niej ok. 65 miliardów dolarów. Śledztwo wykazało, że przez ostatnie 13 lat jej istnienia wpłaty od uczestników nie były w żaden sposób inwestowane. Madoff został skazany na 150 lat więzienia[1].

W okresie transformacji systemowej powstały dwie najbardziej znane polskie piramidy tego typu (jednak o niewielkiej skali na tle innych krajów). W październiku 1989 roku rozpoczęła działalność Bezpieczna Kasa Oszczędności założona przez Lecha Grobelnego. Oferowane przez nią oprocentowanie sięgało nawet 300 proc. rocznie[4]. W latach 1991–1992 działał Galicyjski Trust Kapitałowo-Inwestycyjny, założony przez Stanisława Kotarbę[3].

W Rosji dużą popularnością cieszyły się piramidy finansowe tworzone przez Siergieja Mawrodiego – w latach 90. działało przedsiębiorstwo MMM, a jego kontynuacją było m.in. przedsiębiorstwo MMM-2011. Mawrodi wymyślił wirtualną walutę nazwaną MAWRA, na którą przeliczano pieniądze, przekazywane w pełnej konspiracji przez uczestników piramidy (wartość tej waluty zależała od kondycji piramidy i była tym wyższa, im wyższe były nowe wpłaty)[5].

Upadki piramid finansowych prowadzą niekiedy do niepokojów społecznych, np. wiosną 1997 roku miała miejsce tzw. albańska rewolucja piramidowa.

piramida-finansowa

 


Opinie ludzi:

Wiele albo i nawet mnóstwo , ludzi myli pojęcie Piramidy Finansowej lub po prostu nie wiedzą co to znaczy gdzieś kiedyś usłyszeli od kogoś i tak im zostało nie sprawdzając nawet pozyskanych informacji ile w tym prawdy.

W prostych słowach Piramida Finansowa oznacza organizacje w której pozyskiwani są klienci tylko po to aby dokonywać Wpłat na Wejściu , Organizacja która nie oferuje żadnych usług , żadnych produktów , żadnych przywilejów. Poza prowizją z wprowadzonej osoby do naszej organizacji.

Oczywiście Piramidy finansowe starają się tuszować swoje przeznaczenie. Lecz w dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi myli Pojęcie „Piramida Finansowa” z Pojęciem „Marketing Wielopoziomowy” .

Co mówi nam definicja w Wikipedii i jak ona się odnosi.


MLM-Companies

MLM

Marketing wielopoziomowy, inaczej zwany MLM (ang. multi-level marketing) lub marketingiem sieciowym – termin określający strategię marketingową i sposób funkcjonowania firmy oraz jej współpracowników – niezależnych dystrybutorów.

Marketing wielopoziomowy pozwala sprzedawcom na budowanie osobistych struktur współpracowników, od których obrotu otrzymuje się dodatkowe prowizje. Każdy sprzedawca w marketingu wielopoziomowym ma możliwość zbudowania własnej struktury handlowców, w której każdy z nich wynagradzany jest na podstawie obowiązującego w danej firmie planu marketingowego.

Jednocześnie, bycie wyżej w firmowej hierarchii niekoniecznie przekłada się na wyższe zarobki – zależą one bowiem od wspomnianego planu marketingowego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wymienione wyżej zdanie jest Definicją PRZECIWNĄ do definicji Piramidy Finansowej, ponieważ Piramida Finansowa OPIERA się na założeniu ŻE NIE MOŻLIWYM JEST ABY OSOBA WYŻEJ W HIERARCHII ZARABIAŁA MNIEJ OD SWOJEGO PODWŁADNEGO !!!!!

Z pozoru to może wyglądać jak piramida. Ale nie jest na pewno piramidą finansową.


Oraz dodatkowy przypis na Wikipedii:

Marketing wielopoziomowy mylony jest z konstrukcją znaną jako piramida finansowa. Różnica polega na tym, że w marketingu wielopoziomowym każdy „węzeł drzewa sprzedaży” może mieć własnych klientów, którym dostarcza towary według ich potrzeb, a jakość towaru czy usługi odpowiada cenie. W piramidach finansowych nie ma zazwyczaj towarów. lub występują pseudotowary – np. tzw. raporty.

W marketingu wielopoziomowym węzeł zarabia na sprzedaży prowadzonej osobiście oraz na sprzedaży od partnerów zgromadzonych w węzłach poniżej własnego. Węzeł nie zarabia na samym pozyskiwaniu nowych węzłów poniżej. W piramidzie finansowej zarobek węzła pochodzi wyłącznie z bardzo wysokiego wpisowego, wpłacanego przez nowych członków struktury za prawo włączenia się w tę strukturę.


Podsumowanie:

Wszystkie pięknie opisane i czysto, wystarczy wpisać w Wikipedii i mamy Całość dokładnie opisane.

Lepiej tego chyba nie da się opisać. Tym bardziej nie rozumiem MYLNOŚĆ większości ludzi co do Piramidy Finansowej oraz MLM. Dlaczego nie wiedza ludzi jest tak bardzo szeroka przy tak łatwym dojściu do informacji.

Każdy w dzisiejszych czasach posiada telefon, i umie bo obsługiwać, każdy ma internet nawet w telefonie , w 10 sekund wchodzi w internet na telefonie i mamy opisane dokładnie . Większość ludzi nie potrafi odróżnić który Biznes to Piramida a który to zwykły Biznes z zaawansowanym Marketingiem sieciowym.


1320922383_by_Hotel_600

Piramida?

Zakończę na tym że większość ludzi którzy tkwią w takiej piramidzie finansowej chyba największej na całym świecie, postrzegają wszystko jako Piramidę Finansową lecz nie zauważają że sami od wielu lat tkwią w tej największej.

Zgadłeś którą mam na myśli ?

Oddajesz tam coś 100 x cenniejszego Od pieniędzy.

-swój czas.

Pieniądze są względne i to najmniejsza wartość w świecie. Więc gdy tracimy pieniądze nie jest to takie bolesne gdy tracimy coś bardziej wartościowego.

Wartość pieniądza odzwierciedla naszą kreatywność,wiedzę,zaangażowanie.

Jeżeli go oddajemy Tracimy dużo więcej niż zyskujemy, każdy z nas jest wart dużo więcej niż wszystkie pieniądze świata.

Podam wam tylko jeden przykład , dokładnie jeden, bo Jeden z najbogatszych ludzi na świecie posiada większość pieniędzy całego świata. Tylko jedna osoba.  Bill Gates, Sam zarobił tyle pieniędzy ile żaden inny człowiek nie zarobił.

I jak myślisz ? zarobił oddając swój cały czas komuś innemu ?

Oczywiście że nie. Zmienił tok myślenia, jaki mamy wpajany od pierwszego pójścia do przedszkola.

Piramida

 

 

Pamiętaj Wykorzystując swój potencjał możesz Sam zarobić więcej w ciągu jednego Roku,miesiąca, a nawet dnia niż w zwykłej pracy gdzie masz stawkę godzinową. Twój potencjał jest najważniejszy, Nie marnuj go. Wykorzystaj to i nie martw się o finanse swojej rodziny.

Najlepiej jest polegać tylko na sobie stworzyć swój własny biznes oparty na naszej kreatywności, być oryginalnym i zarabiać dzięki temu tyle ile byśmy nigdzie indziej nie zarobili w żadnej pracy.

Mamy tyle możliwości czemu mamy siedzieć w pracy i marnować swój czas kiedy w tym samym czasie możemy wylegiwać się na plaży z komputerem pracując w naszym przenośnym biurze gdzie tylko chcemy jednocześnie poznając mnóstwo ludzi i pomagając im.

MLM również nam to umożliwia , jak wiemy każdy biznes to nadal biznes, a my nie jesteśmy uczeni w szkołach wiedzy na temat BIZNESU, nawet tego jak zrobić rozliczenie podatku gdy mamy swój własny biznes albo jak założyć swoją spółkę. Jak więc mamy osiągać w tym Sukces skoro nic o nim nie wiemy.

Dlatego tyle ludzi ponosi porażkę przy pierwszych starciach z Biznesem lub MLM. Nie mamy wiedzy jak w tym się obejść , szkolenia które prowadzą te firmy są nadal nie wystarczające jak mamy zastąpić naukę 10 lat szkolnych na 1 miesięczny kurs organizowany przez Firmy.

Jesteśmy na prawdę do tyłu zaczynając taki biznes to tak jakbyśmy mieli egzamin maturalny,gimnazjalny, oraz Doktorat w jednym Terminie w jednym teście i mamy miesiąc na przygotowanie się z 10 letniej wiedzy szkolnej . Kto da rade ? Dlatego tyle mamy porażek w tych biznesach.

Ludzie po prostu podchodzą co każdy miesiąc do tego egzaminu z coraz to większą wiedzą bo „znają już niektóre pytania z poprzedniego testu” i próbują aż im się uda. I tylko ci którzy ciągle próbują osiągają sukces ale rzadko kiedy osiągają swój cel za pierwszym razem, często potrzebują wielu miesięcy aby zobaczyć swoje pierwsze rezultaty, ale te pierwsze rezultaty to pierwszy krok do Wielkiego sukcesu. To tak jak z Kurą znoszącą jajko.

Kura wysiaduje przez 21 dni jajko i daje mu ciepło , lecz nie widzi żadnego rezultatu w ciągu tych 21 dni . Nie wie co tam się dzieje czy to w ogóle ma sens siedzenie na tym jajku NIE WIE TEGO, ale ROBI TO i siedzi dopóki się nie wykluje coś. I nagle po 21 dniach ni z gruszki ni z pietruszki wykłuwa się pisklak. czyli są efekty uporczywego wysiadywania jajka.

W biznesie również przez długi czas nie widzimy żadnych efektów,aż przychodzi ten dzień gdy zbieramy plony, lecz my nie wiemy konkretnie kiedy ten dzień nastąpi, ale on przychodzi pewnego dnia i nas nagradza za cierpliwość i wytrwałość.


 

Uwolnij się od Piramidy