Ważność celów

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w Biznesie, lub karierze zawodowej, stawianie sobie celów jest najwazniejszą rzeczą dla ciebie.

Ponieważ bez stawiania sobie celów nie będzie posuwał się na przód, będziesz stał w tym samym miejscu razem z innymi którzy nie stawiają sobie celów.

W Biznesie nie ma czegoś takiego jak szczęście , wszystko podąża wedłóg okreslonego planu, jeśli sobie ułozysz własny plan i będziesz cały czas o nim myślał , jak twoje zycie będzie wyglądało jak osiągniesz juz swój cel, Cały świat zacznie spiskować na twoją korzyść tak abyś osiągnął swój cel i zaczniesz doświadczać niesamowitych zbiegów okoliczności.

Lecz jeżeli będziesz myślał o problemach jakie mogą cię spotkać podczas podążania do swojego celu, będziesz przyciągał te negatywne zdarzenia oraz wszystkie mozliwe problemy i twoja droga do sukcesu może okazać się Syzyfowymi Pracami.

Dlatego tak ważne przy planowaniu jest to aby myśleć o swoich Planach pozytynie tylko pozytywnie, aby  nie przyciągać Negatywnych zdarzeń.

W USA zrobiono pewne badanie na grupie ludzi którzy uczęszczali na uniwersytet.Przeprowadzono z nimi wywiad zapytany ich czy Zapisali sobie swoje Cele życiowe , co z tego wyszło?

1.około 80% osob nie miało żadnych celów ,chcieli skończyć studia i mieć przerwe

2.około 15% osób posiadało swoje cele ale w głowie, nie zapisali ich .

3.około 5% osób Posiadało swoje cele oraz zapisało je na kartce, ale potem nie sprawdzali ani nie spoglądali na te cele.

 

Po 15 latach odnaleziono poszczególne grupy i sprawdzono jak ich życie się potoczyło Co ciekawego wyszło:

 

1.Grupa pierwsza osób którzy nie miała żadnych celów , pracowali na etatach poniżej swoich ambicji i nie byli zadowoleni ze swoich zarobków.

2.Grupa druga osób którzy mieli plan lecz nie zapisali go, byli zadowoleni ze swoich stanowisk i zarabiali od 3 do 10 razy więcej od Grupy PIERWSZEJ

3.Natomiast trzecia grupa osób którzy zapisali sobie swoje Cele na kartkach ale nie zaglądali do nich, większość z nich stała się milionerami lub multimilionerami prowadzili własne biznesy lub byli ekspertami w swojej branży i zarabiali nawet do 100 razy więcej od Grupy drugiej i pierwszej Razem połączonej. Byli to ludzie wielkiego sukcesu i posiadali życie o jakim wszyscy marzą

Jak pracować nad swoimi Celami?

Aby wykorzystać w pełni swój potencjał podążaj za wytycznymi:

-Wypisz listę swoich 10 Celów które chcesz osiągnąć za 5 lat na kartce papieru

-aby utrwalić swoje cele Postaraj się przepisywać te cele na nową kartkę , jeśli uznasz że można zmienić coś to zrób to, stosuj się do tego przez co najmniej 21 Dni, staraj się robić to codziennie , ustal sobie godzinę lub czas kiedy na pewno będziesz o tym pamiętać lub nastaw sobie Alarm i przepisz je, zajmie ci to od 7 min-10 min maksymalnie,nie powinno być to dla ciebie problemu aby znaleźć czas na to, trudniej będzie aby się zastosować do tego, ale pomyśl sobie że tylko przez 3 tygodnie masz to robić i powinieneś dać rade.

-Jeśli to możliwe w ciągu dnia staraj się myśleć o swoich Celach, Wyobraź sobie jakby wyglądało twoje życie gdyby twój cel się spełnił, co byś sobie kupił za pieniądze które byś zarobił lub czym byś jeździł, w jakim domu byś mieszkał, jakby twoje życie towarzyskie wyglądało, wyobraź sobie jak ludzie by na ciebie patrzeli z szacunkiem. Wyobrażaj to sobie jak często możesz.

-Bez pierwszego kroku nie przejdziemy do następnego, Gdy już zastosujesz się do tych zasad zastanów się co byś mógl zrobić aby wykonać pierwszy krok, zaleźnie od twojego celu ,co by cię mogło przybliżyć do osiągnięcia swoich Celów, zastanów się co lubisz robić i co byś mógł zrobić aby twoje zainteresowanie stało się twoją pracą, może jakiś kurs byś potrzebował może firmę otworzyć, a może wolał byś na giełdzie inwestować, każdy ma takie coś , jest takie powiedzenie „Bóg nie tworzy śmieci” To oznacza że każdy z nas jest wyjątkowy i każdy z nas jest w czymś dobry co sprawia mu wielką przyjemność, Zastanów się ,nie ważne co to jest i wykorzystaj to połącz przyjemność ze swoją pracą/biznesem/zajęciem

-Zadawaj sobie pytanie kiedy tylko masz okazje , gdy myślisz nad swoimi celami zadawaj za każdym razem pytanie „JAK” jak to osiągnąc jak sprawić aby to się zrealizowało

Pamiętaj aby być systematycznym w tym aby powtarzać ten proces każdego dnia a twoje życie zmieni się niewiarygodnie , poczujesz się lepszym człowiekiem.