Uwolnij złe emocje

Samokoncept

Wielu z was zapewne próbowało swoich sił w Biznesie lub marketingu, i odnosiła porażkę lub napotykaliście się na masę problemów , odmów ludzi, i róznych sytacji.

Co jest spowodowane tym?

Po tym jak skonczylismy studia lub szkołe srednią, nie zdajemy sobie sprawę z tego że jesteśmy zaprogramowani aby być pesymistami, co oddziałuje bardzo mocno na to co się wokół nas dzieję. Ponieważ aby pracować na Etacie nie musimy być szczęśliwi mamy pracować dla innych opłacać podatki a nasze problemy nikogo nie interesują czy będziemy zadłużeni , czy stracimy dom, ważne żebyśmy stale pracowali na Etacie wtedy System jest zadowolony i może nas wykorzystywać aż do naszej śmierci.

Zmień to, stań się unikalny i nie pozwól Systemowi przejąć nad tobą kontrolę , wmawiają nam że jesteśmy Wolni jednocześnie mówiąc do nas jak do lokaja „Janie jesteś wolny nie mam nad tobą żadnej kontroli, a teraz Janie przynieś mi filżankę Late tylko tym razem dodaj 2 łyzeczki cukru a nie jedną, a po tym umyj mój samochód”

Spróbuj powiedzieć „NIE”

„Janie to ja tu wydaje rozkazy i Ja ci płacę , beze mnie zostaniesz bezdomny więc zastanów się czy chcesz tak ryzykować ? , No właśnie a teraz śmigaj po kawę na jednej nodze.”

Tak działa system, blokuje nasze myślenie.

Najważniejszą rzeczą w Biznesie jest stać się Optymistą nie zależnie od wydarzeń które się wokół nas dzieją, ale nie Kłamliwym optymistą który mówi każdemu wokół że życie jest piękne a w myślach w środku mówić „Cholera znowu ten … , znowu Gadać z tym… , Co jest z tym ch… Samochodem… , Jak zawsze oczywiście mnie to spotyka Bo kogo innego… , Do d…. to wszystko.” Itp.

Nie , nie o to chodzi.

Chodzi aby stać się w pełni optymistą, na początku będzie to ciężkie ponieważ gdy stoczy do walki twoję np. 10 letni Pesymizm VS 1 Dniowy Optymizm , to walka się bardzo szybko skończy,ale jeśli będziesz Optymizmowi pomagał czyli uzbroisz swój optymizm W Zbroje, tarcze, i miecz to walka już będzie wyglądała jakby pesymizm był Ogromnym umięśnionym Gladiatorem ale bez żadnego zaopatrzenia, walczącego gołymi rękami, tym czasem kontra Optymizm, Skromny i niewielki chuderlak ale za to w mocnej zbroi, z tarczą hełmem oraz mieczem który bez problemu może się obronić i jedyne co mu potrzebne będzie to nauczyć się machnać szyjem i skrócić kolosa o Głowę.

Więc aby pomóc twojemu optymizmowi, musisz myśleć pozytywnie oczywiście, oraz w krytycznych sytuacji nie dać wyrwać się z równowagi drwić w swoich pozytywnych odczuciach, na szczęście nie zostajesz z tym sam Powiem ci wszystko jakie zasady stosować aby było dużo łatwiej i nie stracić Optymizmu po pierwszym Dniu wprowadzenia go  , więc zacznijmy w końcu:

Zmiana samokonceptu –

jednym z twoich głownych celów powinno być  „stać się całkowicie pozytywną osobą” wpływnie to dobrze na każdy aspekt twojego życia,powinienieś stać się bardziej kreatywny i konstruktywny, i szukać lepszych sposobów funkcjonowania oraz efektywniej działać. Samokoncept to sposób w jaki patrzysz na Siebie, myślisz ponieważ zawsze zachowujesz się zgodnie z samokonceptem ze swoim wewnętrznym programem jesli zmienisz to co dzieje się w srodku, na zewnątrz zaczną pojawiać się wielkie widoczne zmiany.

jak zmienić samokoncept:

Początek jest prosty „Zgódź się na zmianę” jest to fascynujące jak wielu ludzi mysli o tym aby byc pozytywnym ,kreatywnym i produktywnym,szczesliwymi,zdrowszymi,lepszymi w zwiazkach  mysląc jednoczenie

  • nie wiem czy chcem być kimś innym
  • Taki już jestem
  • zawsze taki byłem

A więc świadomie mówią że chcą się zmienić albo że się zmienią, ale podświadomie nie zamierzają niczego zmienić. Zgódź się więc na zmianę i rozstanie z twoim dawnym JA.

Mnóstwo ludzi którzy np. wstaje w złym humorze myśli że wszyscy oczekują od nich takie właśnie zachowania o poranku ” Chcę wstawać rano szczęśliwy i pełen Energi”  jednocześnie jednak myśląć , ” Nie wiem czy chcem się pozbyć tych dobrych starych zachowań” WIERZ MI , Warto!

Możesz rozstać się z przeszłością,zawsze bądź gotowy starych negatywnych lub nie produktywnych zachowań na korzyść zachowań pozytywnych i kreatywnych.

Kolejna sprawa to gotowość do podjęcia wysiłku,działania,aż staniesz się nową osobą.Ludzie jako jedyne istoty we wszechświecie mogą zmienić się przez podjęcie o tym decyzji. Możesz stać się  nową osobą o cenionych i nowej osobowości jeśli zgodzisz sie na wysiłek. Kiedy juz zdecydujesz się ze się zmienić  musisz zaczać wyobrażac sobię jak będziesz wyglądał, zachowywał się, czuł się, jako nowa pozytywna osoba. Napoleon Powiedział że wyobrażnia rządzi światem, Einstein że jest silniejsza od faktów, kieruję twoja podświadomość w kierunku w którym możesz stac się lepszą osobą.

Kiedy sobie coś wyobrażasz to niemal tak jakbyś wyznaczył sobie kierunek i zaczął iść w stronę tego co sobie wyobrażasz.

Zacznij więc tworzyc obrazy, zacznij myslec o innych ludziach posiadających pożądane cechy mówiąc sobie „Stane sie taki sam” , wyobraź sobie siebie kiedy już  taki jestes.

Pamiętaj że ludzie którzy kiedyś doszli do czegoś, zaczynali od Zera, od takiej sytuacji w której ty jesteś sam lub niekiedy Gorszej , i skoro im się udało to tobie tez się uda.

Kiedy zaczynasz sobie wyobrazać , uruchamia to proces tworzenia nowego osobistego ideału. Ideału osoby którą chcesz się stać, która ma ważne cechy dla ciebie, wyobrażnia sprawia że zaczynasz zmieniać swoje zycie. nastepny krok to werbalizacja, jest to wyrazanie twoich pragnien w jasnych pozytywnych słowach . Słowa to narzędzia przy pomocy których myślimy , Im więcej pozytywnych słow tym jaśniej myślisz i szybciej osiągasz rzeczy , najsilniej działają słowa które mówisz do siebie i w które wierzysz. Są silniejsze od wszystkiego co możesz przeczytać na papierze,Słowa wypowiedziane głosno mają podwójną siłe. Np  gdy mówisz czuje się swietnie wygladam wspaniale , lubie siebie, działa to znacznie mocniej niż powtarzanie sobie w duchu . Rzeczy działają tylkow tedy jeśli mozesz wyrazic je słowami a więc im jasniej zwerbalizujesz swoje cele i ambicje tym szybciej twoja podswiadomosc moze zaczac nad nimi pracować. punktem zwrotnym są afirmacje , dzieki nim twój potencjał jest nie ograniczony afirmacja to  polecenia wydawane twojej podswiadomosci w celu osiagniecia zamierzonego efektu. Jeden z pisarzy powiedział niedawno ze woli poranek bez sniadania niz poranek bez afirmacji. Afirmacja to , to co do siebie mówisz okresla twoje emocje , entuzjamz, optymizm, szczescie, 95% twoich emocji zalezy od tego jak regularnie do siebie mówisz. przy uzyciu afirmacji mozesz przeprogamowac podswiadomośc, i zmienić swoją osobowosc, aby korzystac a AFIRMACJI, trzeba korzystac z 3 zasad:

  1. Podświadomość jest bardzo dosłowna, przyjmuje wypowiadane przez ciebie słowa  gdy sa napisane szczególnym językiem,

słowa te musza być :

  • osobistę (( Wypowiadane w pierwszej osobie JA)np. Ja Lubie siebie, Ja zarabiam  x zł , Ja jestem taki)
  • Pozytywne (nie mówisz „JUZ NIE PALĘ” tylko „Jestem Niepalący” , „Mogę to zrobić” , nie mówisz „Już nie ważę X KG” , tylko „Ważę X kg”
  • W czasie terazniejszym np. (Jestem odpowiedzialny, Zarabiam X w tej chwili, ważę X kg w tej chwili,Posiadam ogromną Firmę itd.) Twoja podświadomość przyjmuję polecenia tylko dostosowane do chwili obecnej i wtedy uruchamia proces tworzenia ich aby zrównać obecną sytuację z tym co wypowiadasz/pragniesz

2.Wizualizacja

przyjmowane przez twoja podswiadomosc obrazy, odbierane są jak rozkazy. Jeśli zmienisz obrazy w swoim umyśle , zmienisz też na zewnątrz.

Wizualizuj obraz swojej nowej osoby jaka chcialbys sie stać.