Co oznacza sukces?

Sukces

 

Co to jest?

Sukces – działanie na najwyższym poziomie możliwości jednostki, w kierunku spełnienia jej marzeń i pragnień przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia.

Innymi słowy sukces jest to stan zamierzony, zrealizowany w przeciągu pewnego czasu. Do zdefiniowania sukcesu określa się wartości, które są jego wyznacznikiem. W odniesieniu do każdego człowieka sukces może być postrzegany w inny sposób. Ważną rolę odgrywa tutaj hierarchia wartości i doświadczenia poszczególnych osób. Miarą sukcesu mogą być: zrealizowane plany, szczęście, zdrowie, własność materialna itp.

 

Człowiek osiąga sukces wtedy, gdy spełniają się wszystkie jego oczekiwania, plany i marzenia.


W szkole uczą nas jak być szczęśliwym ? Czy dają nam wskazówki jak znaleźć szczęście albo co to jest ?

Wszystko czego nas uczą to podporządkowanie się do systemu „Musisz iść do szkoły,musisz zdać test,musisz zdać maturę,musisz iść na studia,musisz zrobić dyplom,musisz iść do pracy,musisz pracować,musisz rozliczać się z podatku,musisz musisz musisz musisz….”

Szczęście oznacza że nic nie musisz. Sukces daje ci wolność swobodę oraz szczęście , odkąd zostaliśmy wysłani do szkoły jesteśmy programowani na „nieszczęście” abyśmy byli nieszczęśliwi ale wszyscy wokół byli zadowoleni że robimy to co nam każą robić to czego nie chcemy robić , czego nienawidzimy robić. A gdzie szczęście , zadowolenie z życia, satysfakcja ?

Przecież właśnie to jest w życiu najważniejsze, nie praca, nie pieniądze tylko nasze szczęście , i nasz Sukces, a sukces oznacza Spełnienie naszych Celów/marzeń.

 

158567_biale_ferrari_chmury

Dlaczego więc dajemy się programować od najmłodszych lat? Bardzo mała liczba osób po zakończeniu edukacji zdaje sobie z tego sprawę że są zaprogramowani, a jeszcze mniejsza ilość osób robi cokolwiek w kierunku aby przeprogramować własną osobę na szczęście na to aby być Sobą. Co oznacza być sobą ?  Czy jesteś sobą chodząc do pracy która nie sprawia ci żadnej przyjemności ? Skoro tego nie lubisz to dlaczego to robisz?

Pieniądze są bez wartości,to tylko kawałek kartki i mają jakąś wartość dla nas tylko dlatego że ktoś nam to wmówił, to rzeczy które wytwarza człowiek są wartościowe a nie pieniądze. Gdyby pieniądze zniknęły z rynku, to właśnie przedmioty miały by największą wartość , przedmioty codziennego użytku , czy wyobrażasz sobie że mógłbyś wymienić Swój dom na butelkę wody ? a gdyby to była jedyna butelka wody a twoje dziecko gdyby się jej nie napiło to by umarło ? W takiej sytuacji sprawa wygląda inaczej, i dochodzi tutaj do przekalkulowania wartości.

Pamiętaj najważniejsze słowa „Bóg nie tworzy śmieci”

Co oznacza że każdy z nas jest wyjątkowy i ma niesamowite umiejętności, ale są pewne osoby którym mogłoby to zaszkodzić gdybyś przekonał się sam o swoich możliwościach, dlatego o nich nie wiesz, dlatego bo ci zabronili tego , zablokowali tą informacje w tobie. Ale szukając samemu ,ucząc się , jesteś w stanie wydobyć ze swojego umysłu swój prawdziwy potencjał i swoją specjalną umiejętność którą posiadasz tylko Ty i nikt inny. Odblokuj swój umysł i zacznij cieszyć się z życia i osiągnij spełnienie które każdemu się należy.

Ponieważ Sukces należy się każdemu, Sukces to szczęście , więc zdobądź je i ciesz się nim.

625x500-index